Infolinia 6666 4444 9
gwarancja-jakosci

Dofinansowanie
“Mój prąd”

Dotacje z programu „Mój Prąd” mają wspierać rozwój mikroinstalacji fotowoltaicznej. Trzeci nabór do programu rozpocznie się 1 lipca 2021 roku.

Kto może skorzystać?

Każda osoba fizyczna, która chce wytwarzać energię elektryczną na własny użytek oraz ma podpisaną umowę na wprowadzenie do sieci wytworzonej energii elektrycznej. Instalacja podlegająca dotacji nie może być mniejsza nić 2 kW ani większa niż 10 kW i dotyczy jedynie nowo powstających elektrowni słonecznych.

Ile zyskasz?

Wysokość dofinansowania obejmuje maksymalnie 50% kosztów instalacji jednak nie mogą one przekroczyć 3 000 zł na jedną inwestycję. Co istotne całość dotacji jest zwolniona z podatku PIT,  nie musisz jej uwzględniać w zeznaniu podatkowym. Ponadto koszty inwestycji, które nie zostały pokryte dotacją możesz odliczyć od podatku.

Program Czyste
Powietrze

Ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła.

Dla kogo?

Dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Zakres wsparcia

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Kwota dofinansowania

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Szwedzka dotacja do
pomp ciepła

W marcu 2021 roku rusza dofinansowanie do pomp ciepła Nibe w kwocie 5000 PLN. Jako autoryzowany Partner przeprowadzimy Państwa przez cały proces otrzymania dotacji. Zapraszamy

icon-1

Kredyt

Posiadamy dogodny i łatwo dostępny kredyt na finansowanie odnawialnych źródeł energii takich jak: Pompy Ciepła, fotowoltaika, kotły gazowe, rekuperacje czy kolektory słoneczne. Kredyt udzielany przez Bank BNP Paribas na okres do 60 miesięcy z oprocentowaniem rocznym w wysokości 3,6%

icon-2

Leasing

Doskonały produkt dla firm, udzielany na okres nawet do 120 miesięcy w wersji leasingu operacyjnego lub finansowego. Opłata wstępna od 5%, wykup nawet 1%. Finansowany przez Santander Bank Polska S.A. lub PKO Leasing S A.

Dofinansowanie do pompy ciepła – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przynosi dobre wieści!

Dnia 11 sierpnia 2021 roku z Twittera Artura Lorkowskiego, wiceprezesa zarządu NFOŚGW dowiedzieliśmy się, że Fundusz Modernizacyjny potwierdził wsparcie dla trzech polskich programów:

  • inteligentna infrastruktura energetyczna (44 mln euro),
  • renowacja z gwarancją oszczędności (25 mln euro),
  • rozwój sieci elektroenergetycznej dla przyszłych stacji ładowania samochodów elektrycznych (22 mln euro).

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) podjął również decyzję, że do końca października 2021 roku podejmie decyzję o kolejnych celach Funduszu.

Źródło: twitter.com

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało również, ze udział naszego kraju w Funduszu Modernizacyjnym to aż 43,41%, co jest jednoznaczne z faktem, że Polska staje się głównym beneficjentem Funduszu.

Jest to świetna wiadomość dla wszystkich Polaków, a zwłaszcza osób, które w przyszłości będą zainteresowane inwestycją w Odnawialne Źródła Energii.

Dofinansowanie na wymianę pieca w celu poprawy efektywności energetycznej

Polska to obecnie jeden z krajów UE, w którym jakoś powietrza jest najniższa. Główną przyczyną niskiej jakości powietrza jest tzw. “niska emisja” pochodząca w dużym stopniu ze spalania niskiej jakości węgla oraz śmieci. Dodatkowo “kopciuchy” generują także wysokie koszty ogrzewania, przez co coraz więcej ludzi rozgląda się za oszczędniejszymi i ekologicznymi urządzeniami grzewczymi. Aby obniżyć koszty takiej inwestycji, możecie ubiegać się o bezpłatne dofinansowanie na wymianę pieca. Dowiedz się jak można je uzyskać?

Dotacja dotyczy wymiany źródła ciepła w domach/budynkach wielomieszkaniowych/firmach na bardziej efektywne dla instalacji planowanych i zrealizowanych w latach 2023 i 2024.

Dotację można otrzymać dodatkowo do „Czystego Powietrza”, nie wykluczają się wzajemnie.

Projekt jest realizowany zgodnie z art. 15a Ustawy o efektywności energetycznej z dnia 20 maja 2016r. (Dz.U. 2021 poz. 468).

Ustawa ta zobowiązuje firmy sprzedające energię elektryczną, do wykazania jej oszczędności na określonym poziomie TOE. Mogą to zrobić zakupując białe certyfikaty lub poprzez programy dofinansowań dla beneficjentów. Takie rozwiązanie jest dla tych firm bardziej opłacalne.

Kwota dofinansowania (do 2 000 zł) jest zależna od roku budowy budynku oraz samego źródła. Im starszy budynek tym wyższa kwota dofinansowania.

Współpracując z nami otrzymacie Państwo profesjonalne wsparcie w pozyskaniu bezzwrotnego dofinansowania na wymianę starego źródła ogrzewania na pompę ciepła.
Pomożemy Państwu skutecznie przejść przez cały proces ubiegania się o dofinansowanie.

Czy naprawdę warto inwestować w pompy ciepła?

W dzisiejszych czasach kondycja naszego środowiska naturalnego jest, delikatnie rzecz ujmując, bardzo średnia. Działania człowieka, których dokonał na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, bardzo źle wpłynęły na stan naszej planety – a trzeba przecież pamiętać, że Ziemia jest jedna i nie będziemy nigdy mieli innej.

Dlatego warto o nią zadbać. Jednym z najbardziej optymalnych sposobów dbania o kondycję naszej planety jest bez wątpienia korzystanie z energii odnawialnej, a więc takiej, której zapasy nigdy się nie skończą – w przeciwieństwie do nieustannie eksploatowanych surowców pierwotnych, które z roku na rok są coraz trudniejsze do wydobycia i które mają zgubny wpływ na stan środowiska i gospodarki wodnej.

Na szczęście obecnie dostęp do źródeł surowców odnawialnych jest bardzo łatwy, a na pewno łatwiejszy, niż kiedykolwiek wcześniej. W ciągu ostatnich kilku lat doświadczyliśmy znacznego postępu jeśli chodzi o rozwój, a także wzrost popularności technologii zapewniających bardzo tanią energię pozyskiwaną ze słońca.

Na rynku bez problemu znaleźć można wysokiej klasy przedsiębiorstwa, które w profesjonalny sposób podejmą się montażu tego rodzaju instalacji. Na uwagę zasługuje również fakt, że w obecnych czasach bardzo łatwo można uzyskać znaczne dofinansowanie do pompy ciepła oraz paneli fotowoltaicznych, które mogą w znaczący sposób ułatwić zadanie, jakim jest ograniczenie wydobycia surowców pierwotnych, a także zapewnienie naszemu gospodarstwu domowemu mnóstwa oszczędności finansowych.

Fundusz Ochrony Środowiska – warto skorzystać z dofinansowania!

Obecnie znaleźć można wiele programów rządowych, które są w stanie wesprzeć każde gospodarstwo domowe w staniu się jak najbardziej pasywnym. Co oznacza ten zwrot? Pokrótce rzecz ujmując, pasywne budynki to takie, które są w stanie samodzielnie wytworzyć i korzystać z wytwarzanej przez siebie energii.

Można zatem łatwo się domyślić, że chodzi o zaimplementowanie takich elementów, jak panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła typu powietrze powietrze, powietrze woda i inne rozwiązania tego rodzaju (coraz bardziej popularne i coraz łatwiej dostępne stają się również kotły ciepła). Na szczęście istnieje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, a więc inicjatywa, która umożliwia bardzo łatwe zaopatrzenie się w przynajmniej część z wyżej opisanych technologii.

Maksymalna kwota dotacji może bez problemu pokryć znaczną część kosztów, które trzeba ponieść w związku z montażem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz innych rozwiązań, takich jak na przykład pompa ciepła typu powietrze woda.

Dofinansowanie na pompę ciepła jeszcze nigdy nie było tak łatwo dostępne – obecnie może się o nie starać każdy, kto spełni kilka niezbyt obszernych kryteriów.

Od poziomu ich spełnienia zależy rzecz jasna także intensywność dofinansowania wpływająca na rekompensatę poniesionych kosztów. Warto zwrócić się o pomoc do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska także z tego powodu, że cały proces ubiegania się o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze przebiega nad wyraz sprawnie, a Ty już niebawem będziesz mógł cieszyć się niezależnością swojego domu od stale rosnących cen prądu i ciepła.

Dofinansowanie do pompy ciepła – troska o środowisko

Z instalacji centralnego ogrzewania w programie Czyste Powietrze wiąże się wiele zalet. Dzięki temu otrzymamy bardzo tani dostęp do ciepłej wody użytkowej, jak również energii, o której koszty nie będziemy musieli się już nigdy martwić – trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że z roku na rok sytuacja pod tym względem wygląda coraz gorzej.

W wielu polskich miastach mieszkańcy narzekają na kilkudziesięcioprocentowy wzrost rachunków za prąd w ciągu roku. Jest to kolejny argument, dla którego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne lub kolektory słoneczne, jak również w pompę ciepła z programu Czyste Powietrze. Jeśli zależy nam na wysokiej efektywności energetycznej, ale również znacznym oszczędnościom, jest to doskonałe rozwiązanie, które sprosta wszelkim oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających konsumentów energii elektrycznej i ciepła.

es

Zamontowanie odpowiednich kolektorów słonecznych wpłynie na znaczne poprawienie komfortu codziennego funkcjonowania w gospodarstwie domowym, tak samo zresztą jak użytkowanie gruntowej pompy ciepła. Zakup i montaż jest sprawą bardzo prostą, szczególnie jeśli posiadamy dofinansowanie w ramach programu rządowego.

Maksymalna kwota owego dofinansowania z pewnością wystarczy, aby niewielkim nakładem kosztów przynieść gospodarstwu domowemu już niebawem znaczne oszczędności, które będą wynosić nawet kilkaset złotych w skali roku.

Ochrona środowiska – nasz priorytet!

Nie mielibyśmy do czynienia z tak obszerną ofertą jeśli chodzi o dofinansowania do pomp ciepła czy fotowoltaiki, gdyby nie to, że współczesny świat potrzebuje tego rodzaju technologii. Wszystko dlatego, że obecna kondycja środowiska naturalnego wręcz woła o pomstę do nieba – ostatnie dziesiątki lat korzystania z surowców pierwotnych niestety w dużym stopniu naruszyły stan naszej planety.

Dlatego każdy, kto ma taką możliwość i spełnia określone warunki, powinien ubiegać się o wsparcie finansowe na zakup i montaż technologii, które wykorzystują energię słoneczną oraz inne surowce, których nigdy nam nie zabraknie.

Na szczęście Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska robi wszystko, żeby pomóc wszystkim mieszkańcom naszego kraju w uczynieniu ich gospodarstw domowych pasywnymi i samowystarczalnymi, a co za tym idzie, przyjaznymi dla środowiska naturalnego.

Fotowoltaika, kolektory słoneczne oraz pompy ciepła to szereg technologii, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę w dzisiejszych czasach.

Strona korzysta
z plików Cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.