Infolinia 6666 4444 9
gwarancja-jakosci

Instalacja na gruncie – dlaczego warto ją wybrać?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że fotowoltaika (Gdańsk, Gdynia etc.) to fenomen ostatnich lat. Obecnie nowoczesna architektura nie może obyć się bez tego rodzaju rozwiązań, które zapewniają nie tylko znaczne oszczędności finansowe, ale również znaczącą troskę o środowisko naturalne, którego stan z roku na rok jest coraz gorszy.

Warto wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów instalacji fotowoltaicznych w zależności od tego, na jaki sposób montażu się zdecydujemy. Najbardziej popularne wydają się panele znajdujące się na dachu budynku, dla którego pobierana jest energia. Należy jednak zdawać sobie także sprawę, że istnieje możliwość umieszczenia paneli na gruncie, na przykład obok domu.


Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie i jakie wynikają z niego korzyści? Przede wszystkim domy energooszczędne (Gdańsk) nie zawsze posiadają dach, na którym można zamontować cokolwiek, nie mówiąc już o instalacji tego rodzaju. Zwykle wynika to z tego, że dach jest niewielki lub za bardzo pochylony, co uniemożliwia bezpieczny montaż. 

Fotowoltaika Gdynia – na dachu czy na gruncie?

Na samym początku warto wspomnieć o ewidentnych minusach, jakie wynikają z użytkowania paneli fotowoltaicznych zamontowanych na gruncie. Przede wszystkim wymagają one specjalistycznego stelażu, na którym dopiero montuje się panele – jeśli chodzi o technologię “dachową”, to problem ten zupełnie odpada, a my możemy cieszyć się również znacznie niższą cenę montażu całej konstrukcji. 

Na tym jednak kończą się znaczące wady tego rozwiązania. No, oczywiście nie sposób nie wspomnieć również o tym, że gruntowa fotowoltaika Gdańsk wymaga postawienia na stabilnym gruncie, zatem zupełnie odpadają podłoża takie jak piasek lub żwir. Jest to jednak sprawa oczywista, której nie trzeba przesadnie roztrząsać. 

Przejdźmy do meritum. Instalacje fotowoltaiczne pomorskie, które są montowane na gruncie, charakteryzują się o wiele łatwiejszą dostępnością, kiedy trzeba dokonać czyszczenia lub pielęgnacji – choć nie zdarza się taka sytuacja przesadnie często, to z pewnością raz w roku będzie to konieczne. Co więcej, decydując się na to rozwiązanie, w żadnym stopniu nie trzeba ingerować w poszycie dachu, co jest znaczną zaletą zwłaszcza dla domostw, w których dach jest niestabilny lub kiedyś został już uszkodzony – po prostu nie warto w tej kwestii ryzykować.

Najważniejsze zalety fotowoltaiki montowanej na gruncie jest jednak fakt, że względnie dowolnie możemy decydować o położeniu poszczególnych paneli oraz ich nachyleniu. W związku z tym mamy pewność, że działają tak wydajnie, jak tylko są w stanie, zapewniając ogromne zapasy energii za stosunkowo niewielką cenę. 

Domy pasywne Gdańsk nie obejdą się bez fotowoltaiki

Jeśli zatem dysponujemy niewielkim domem lub takim, w których kąt nachylenia dachu jest przesadnie duży, warto rozważyć opcję zamontowania paneli fotowoltaicznych na gruncie. Choć koszty nie należą do najniższych, ponieważ musimy postawić również specjalny stelaż, czy inaczej coś na kształt fundamentu pod całą konstrukcję, to kwota ta może bardzo szybko zwrócić się poprzez niezwykle wydajne działanie, co do którego nie będziemy mogli mieć jakichkolwiek zarzutów. Oczywiście nie oznacza to, że fotowoltaika Gdańsk montowana na dachu jest złym pomysłem – wszystko zależy od rodzaju domu, planu działki oraz wielu innych kwestii, a przede wszystkim naszych oczekiwań oraz wymagań względem technologii tego rodzaju. Warto tę sprawę dokładnie przemyśleć i przeanalizować wszystkie wyjścia, aby podjąć w miarę możliwości jak najbardziej rozsądną decyzję. 

Strona korzysta
z plików Cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.