Infolinia 6666 4444 9
gwarancja-jakosci

Ekologiczny dom – rozwiązania przyszłości już teraz!

W ostatnim czasie niezwykle popularne stało się określenie “dom przyszłości”. Warto zatem opowiedzieć trochę o tym, dlaczego nie jest to stwierdzenie wzięte znikąd, tylko poparte ogromnymi zmianami, jakie w ostatnim czasie zagościły w nowoczesnym budownictwie. Przede wszystkim należy wspomnieć o niezwykle ciekawym zjawisku, jakim są domy pasywne. Gdynia, Gdańsk, Wrocław, a nawet Słupsk – w wielu polskich miastach krajobraz złożony z takich budynków jest na porządku dziennym. 

Czym są domy pasywne Trójmiasto? Pasywny budynek to taki, który jednocześnie wytwarza energię i ją zużywa, co znaczy, że jest zupełnie niezależny od surowców pierwotnych. Wiąże się z tym szereg zalet, między innymi w kontekście ochrony środowiska. Kondycja naszej planety z roku na rok staje się coraz gorsza, a zatem musimy reagować – na szczęście pozytywnie nastraja fakt, że domów pasywnych jest już coraz więcej, nie tylko w największych polskich miastach. 

Fotowoltaika pomorskie

Warto wspomnieć, w jaki sposób osiągnąć stan pasywności. Przede wszystkim chodzi o użycie różnego rodzaju technologii, które zapewniają nie tylko znaczne oszczędności finansowe, ale również całkowicie uniezależniają od energii innego typu, niż wytwarzanej samodzielnie. Fotowoltaika Gdańsk jest na to ciekawym przykładem, w zasadzie jednym z najbardziej kluczowych. Zasada działania tej technologii jest niezwykle prosta – specjalne panele pobierają energię płynącą ze słońca, z której następnie można śmiało korzystać w domu. 

Koszty paneli fotowoltaicznych, jak i montażu całej instalacji, może na pierwszy rzut oka nieco przerażać. Warto jednak mieć świadomość, że cała kwota może się bardzo szybko zwrócić, już nawet w ciągu kilku lat. Fotowoltaika Gdańsk jest doskonałym rozwiązaniem, aby po tym czasie w naszym portfelu gościło regularnie nawet kilkaset do kilku tysięcy złotych rocznie, co, trzeba przyznać, jest niezwykle korzystne. Co więcej, obecność takiej instalacji znacznie zwiększa wartość danej posesji, więc możemy spodziewać się korzyści również w trakcie ewentualnej sprzedaży domu. Co jeszcze istotne, a o czym niewiele osób zdaje sobie sprawę – fotowoltaika Gdynia, a raczej jej wszelkie koszty, można śmiało odliczyć sobie od podatku. Dzieje się tak od 2019 roku i jest to opcja ze wszech miar korzystna. 

Pompy ciepła Trójmiasto

Instalacje fotowoltaiczne nie są jednak jedyną dostępną technologią, która może zapewnić pasywność i niezależność danemu budynkowi. Pompy ciepła Gdańsk, bo o nich mowa, działają na podobnej zasadzie, co wspomniane panele. Pobierają energię z powietrza, gruntu lub wody, którą następnie można ogrzewać dom. Tutaj koszty zwracają się jeszcze szybciej – już w ciągu pięciu lat koszty montażu mogą się w całości zwrócić, a potem kolejne setki złotych mogą lądować co roku na naszym koncie. Konkretna suma zależy rzecz jasna od intensywności użytkowania instalacji oraz tego, jak duży jest dom, który ma być przezeń ogrzewany. 

Niezależnie jednak od wysokości wszelkich oszczędności i korzyści płynących z fotowoltaiki czy pomp ciepła, należy mieć świadomość, że gdy decydujemy się na montaż którejś z tych technologii, przykładamy się do poprawy kondycji środowiska. Wiele lat używania węgla i innych surowców pierwotnych znacznie osłabiło naszą planetę. Musimy ją ratować, aby nasze dzieci i wnuki mogły żyć w zdrowym, zadbanym świecie, w którym nie czyha na nie niebezpieczeństwo katastrofy ekologicznej. Dlatego warto postawić na domy pasywne Gdańsk. 

Strona korzysta
z plików Cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.