Infolinia 6666 4444 9
gwarancja-jakosci

Rekuperacja – najważniejsze fakty i mity

Rekuperacja, w przeciwieństwie do klasycznej wentylacji grawitacyjnej, pozwala ograniczyć straty ciepła.
Jej zastosowanie jest coraz szerzej znaną praktyką wśród osób budujących nowoczesne nieruchomości. Jak wiadomo, prawidłowa wentylacja w budynku to bardzo ważna rzecz – zapewnia, że w naszym domu nie powstanie wilgoć. 

Rekuperacja to tak zwana wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna. Jej system to centrala (inaczej rekuperator)
i sieć przewodów, która rozprowadza świeże powietrze do wszystkich pomieszczeń oraz usuwa zużyte powietrze przy użyciu czerpni i wyrzutni lub innych systemów. Jeśli zastanawiasz się nad rekuperacją masz do wyboru różne modele: 

  • przeciwprądowe,
  • krzyżowe,
  • obrotowe.

Każda z powyższych działa na podobnej zasadzie w kwestii wentylatorów nawiewnych i wyciągowych, posiada specjalne filtry i system sterujący.

Przez lata wokół rekuperacji pojawiło się wiele mitów, które w niektórych przypadkach skutecznie odstraszają
od jej montażu. Niektórzy w dalszym ciągu nie są pozytywnie nastawieni do umieszczenia rekuperacji w swoim domu. W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. Poruszymy najczęściej powielane mity i wytłumaczymy, skąd się wzięły.


Do zamontowania rekuperacji nie potrzebujemy projektu

To zdecydowanie mit. Ze względu na różnorodne budynki i to, że każdy jest inny, rozplanowanie działania rekuperacji bez projektu nie byłoby możliwe. W przypadku, gdy chcemy, aby rekuperacja działała w prawidłowy sposób
i nie sprawiała komplikacji – powinniśmy zlecić projekt. Wentylacja rekuperacyjna powinna być specjalnie dostosowana do typu budynku, rodzajów pomieszczeń, a nawet potrzeb mieszkańców. 

W momencie, gdy rekuperacja zostanie wykonana nie na podstawie projektu istnieje ryzyko, a nawet duże prawdopodobieństwo, że nie będzie działała zgodnie z zapewnieniami firmy fotowoltaicznej. Dopiero w momencie, gdy posiadamy projekt i znamy charakterystykę budynku, możemy zdecydować jaka będzie moc rekuperatora.

Poza projektem bardzo istotny jest montaż wykonany przez specjalistów. Jeśli nie masz pewności, czy zaufać danej firmie – zdecyduj się na doczytanie opinii lub znalezienie innej. W przypadku, gdy nadal się zastanawiasz – możesz
do nas zadzwonić, a my postaramy się pomóc i rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości.

alternative-21581_1920-1024x174


Hałas generowany przez rekuperator?

To nieprawda! Jeśli okaże się, że Twój system z rekuperatorem wydają podejrzane dźwięki, najpewniej wynika to
z zastosowania nieodpowiednich części. Odpowiednio zaplanowana, zaprojektowana i zamontowana instalacja nie powinna wydawać jakichkolwiek niepokojących dźwięków. Zastosowanie rekuperacji jest zatem świetnym sposobem, na dachowanie błogiej ciszy w domu – poza tym, że rekuperator sam w sobie (działając prawidłowo) nie wydaje żadnych dźwięków, to nie musimy także otwierać okien, by przewietrzyć mieszkanie. Hałasy z zewnątrz nie będą już zatem problemem.


Rekuperacja działa tylko w określonych pomieszczeniach, nie w całym budynku

To kolejny mit. Aby zrozumieć, jak działa rekuperacja w pomieszczeniach, w których nie ma punktów nawiewnych
i wywiewnych, należy zapoznać się z terminem pomieszczenia transferowe. Są to miejsca, w których pomimo braku odpowiedniej instalacji, są one również wentylowane. W przypadku, gdy mamy pewność, że instalacja została wykonana poprawnie, na pewno poprawnie działa również wentylacja we wszystkich pomieszczeniach.

Wentylacja z odzyskiem ciepła – zaufaj profesjonalistom

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak obszerną branżę tworzą wszelkie ekologiczne oraz ekonomiczne rozwiązania, które mają służyć do ogrzewania domu lub mieszkania.

W związku z tym, że jesteśmy profesjonalistami w swojej dziedzinie, z pewnością będziemy w stanie sprostać wszelkim oczekiwaniom, jakie stoją obecnie przed firmami takimi jak my w związku z nieustannie galopującym rynkiem. Z tego względu, jeśli chcesz, aby wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła już niebawem zagościła w Twoim domu, z pewnością powinieneś skorzystać z naszych usług. Z jakiego powodu system wentylacji zakupiony u nas i zamontowany przez nas będzie rozwiązaniem nad wyraz korzystnym?

Powodów jest mnóstwo, przede wszystkim jesteśmy profesjonalistami, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w tej branży. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak różnorodne i potrzebne są zastosowania wentylacji mechanicznej, wiemy jak dobrze ustawić wymiennik ciepła i niestraszna jest nam wentylacja grawitacyjna z odzyskiem ciepła.

Wentylacja mechaniczna i wentylacja grawitacyjna – doświadczona kadra

Zatrudniamy szereg osób, które mogą pochwalić się obszernym doświadczeniem, ale nie tylko, bowiem mowa tutaj także o niezwykle szerokich kompetencjach. Kwalifikacje naszych pracowników są nieustannie poszerzane poprzez liczne kursy, jak również na własną rękę. Z tego względu możemy śmiało stwierdzić, że pod względem doświadczenia, wiedzy oraz umiejętności jesteśmy niekwestionowanymi liderami na rynku jeśli chodzi o takie kwestie, jak wentylacja z odzyskiem ciepła oraz tym podobne technologie i rozwiązania.

Niezależnie od rodzaju wymiennika ciepła, zastosowanie wentylacji grawitacyjnej zawsze będzie odbywać się bez konieczności otwierania okien, a dzięki nam cały system będzie sprawował się jeszcze efektywniej, niż możnaby było przypuszczać.

Doskonale wiemy o tym, że zastosowanie wentylacji mechanicznej jest obecnie priorytetem w wielu różnych budynkach, w związku z czym jesteśmy w stanie dostosować cały system, całą wentylację mechaniczną do specyficznych kanałów wentylacyjnych oraz gwarantujemy montaż i projekt odpowiedniej centrali wentylacyjnej korzystającej z powietrza nawiewanego.

Zastosowanie wentylacji grawitacyjnej – dzięki nam to proste

Komfort przebywania w danym pomieszczeniu to najważniejsze zastosowanie wentylacji z odzyskiem ciepła. Wymiana powietrza oraz wykorzystanie wywiewanego powietrza to niezbywalne zalety tego rozwiązania, dzięki któremu wygoda oraz komfort termiczny wzrosną niemal drastycznie. Otwieranie okien jest zbędne do odpowiedniego komfortu termicznego. Montaż wentylacji dzięki nam przebiega nad wyraz sprawnie.

Niezależnie od tego, jaki rozkład pomieszczeń jest w danym budynku, oferujemy pracę z wentylacją grawitacyjną we w pełni profesjonalny sposób, niezależnie od warunków zewnętrznych oraz charakterystyki instalacji elektrycznej.

Wszystko to składa się na fakt, że zdecydowanie warto skorzystać z naszych usług, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja wentylacja mechaniczna będzie sprawdzała się znakomicie i działała nad wyraz efektywnie. Każdy system wentylacji, za który odpowiadamy, cechuje się odpowiednią trwałością, wytrzymałością oraz komfortem działania. Są to także systemy niemalże bezawaryjne. Zachęcamy do kontaktu.

Strona korzysta
z plików Cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.