Infolinia 6666 4444 9
gwarancja-jakosci

Pompy ciepła – jak to działa?

W ostatnich latach bardzo popularne stały się wszelkie rozwiązania, które prowadzą do tego, by powstały domy pasywne – Gdańsk, Gdynia, Wrocław… w całej Polsce można natknąć się na krajobrazy złożone w większości z tego rodzaju budynków, zwłaszcza na przedmieściach większych miast, które nieustannie się rozrastają. Na dom pasywny składa się szereg technologii, które sprawiają, że budynek ten nie jest w żadnym stopniu zależny od surowców pierwotnych, czyli takich, które kiedyś mogą się skończyć. Korzysta za to z licznych źródeł energii odnawialnej, z czego płyną znaczne korzyści dla środowiska naturalnego, które z roku na rok jest w coraz gorszym stanie. Jak sprawić, żeby Twój dom był choć po części pasywny? Jak stać się prosumentem, a więc osobą, która jednocześnie wytwarza energię i ją zużywa, a nawet magazynuje?

Jednym ze znaczących kroków będzie zainstalowanie w domu pompy ciepła, a więc technologii, która jest obecnie jednym z najbardziej wydajnych i najbardziej opłacalnych sposobów na ogrzewanie domu. Zasada działania pompy ciepła (Gdańsk) jest niezwykle prosta i opiera się na podobnych regułach, jak na przykład fotowoltaika. Pobiera ciepło z otoczenia, zapewniając jego nieograniczone i w pełni odnawialne zasoby. 

Pompy ciepła Trójmiasto

Zanim zdecydujesz się na zamontowanie pompy ciepła w Twoim domu, powinieneś wiedzieć o kilku istotnych faktach oraz zapoznać się z paroma poradami na ten temat. Przede wszystkim, do Twojej dyspozycji są pompy ciepła różnego rodzaju pod względem sposobu pobierania energii. Istnieją na przykład pompy ciepła czerpiące energię z gruntu, ale również takie, które działają we współpracy z powietrzem lub wodą. Wszystko w dużej mierze zależy od tego, jak ukształtowana jest Twoja działka i jakie ma właściwości geofizyczne – jeśli nie za bardzo orientujesz się w tej tematyce i nie wiesz, jak to dokładnie określić, z pewnością dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usług profesjonalisty, który zrobi to za niewielką opłatą. Dzięki temu będziesz w pełni świadomy, na jakiego rodzaju rozwiązanie najlepiej się zdecydować i jakiego typu pompa ciepła będzie w Twoim wypadku najbardziej wydajna, a co za tym idzie, przynosząca największe oszczędności.

Podsumujmy zatem, dlaczego warto zdecydować się na instalację pompy ciepła. Korzyści jest mnóstwo, ale my wspomnimy o tych najważniejszych. Przede wszystkim – oszczędności są wymierne i jak najbardziej realne, i to po bardzo krótkim czasie. Ponadto, mamy pełną świadomość dotyczącą dbania o środowisko. Choć montaż jednej pompy ciepła nie wydaje się przesadnie dużą laurką dla Ziemi, to już kilkanaście tysięcy domów zaopatrzonych w tę technologię może w dużym stopniu przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Co więcej, jest to rozwiązanie ze wszech miar wydajne i praktycznie bezawaryjne, a przy tym nie wymaga znacznej pielęgnacji czy konserwacji, jak bywa to przy innego rodzaju sposobach na ogrzewanie, chociażby odchodzącymi już na szczęście w zapomnienie piecami zasilanymi węglem. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, możemy z czystym sercem polecić zaopatrzenie się w pompy ciepła Gdańsk, ponieważ na chwilę obecną nie istnieje sposób ogrzewania, który byłby lepszy pod jakimkolwiek względem. Przy okazji będzie to znaczący krok w stronę uczynienia naszej posiadłości w pełni pasywną, co również jest obecnie w cenie i znacznie zwiększa wartość domu przy okazji ewentualnego późniejszego sprzedawania go. 

Strona korzysta
z plików Cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.