Infolinia 6666 4444 9
gwarancja-jakosci

Pompy ciepła – charakteryzacja

Ekologia jest obecnie w cenie, co da się zauważyć po nowoczesnych rozwiązaniach w zakresie budownictwa oraz architektury. Nie da się przecenić roli niektórych technologii w ratowaniu środowiska naturalnego, które z każdym dniem ma się przecież coraz gorzej. Na szczęście liczni producenci oferują szeroki wybór w zakresie fotowoltaiki oraz pomp ciepła. Jeśli chodzi o te drugie, to mowa o rozwiązaniu nieco mniej znanym – warto zatem od podstaw wyjaśnić, czym są pompy ciepła. Pomorskie jest województwem, w którym działa mnóstwo fachowców specjalizujących się w tym zagadnieniu.

Przede wszystkim, tak samo jak w przypadku instalacji fotowoltaicznej, mamy do czynienia ze sposobem pozyskiwania energii wtórnej, a więc takiej, która stale się odnawia. Nadchodzi kres ery znacznego zużywania węgla i innych surowców, których na Ziemi jest coraz mniej – teraz ludzie są bardziej świadomi zagrożeń płynących z pozbawiania natury jej bogactw, dzięki czemu tak popularne są pompy ciepła. Trójmiasto, na przykład, ale także wiele innych polskich miejscowości w ostatnim czasie kładzie ogromny nacisk na to, aby nowo powstające budynki były w miarę możliwości jak najbardziej pasywne, a więc takie, które samodzielnie wytwarzają energię oraz ją wykorzystują. To sprawa nie tylko oszczędności finansowych, ale i życia naszej planety.

Pompy ciepła Gdańsk 

Bo faktem jest, że pompy ciepła (Trójmiasto itp.) zapewniają ogromne oszczędności, które mogą sięgać nawet kilkuset do kilku tysięcy złotych w skali roku, w zależności od intensywności użytkowania oraz powierzchni domu i potrzeb rodziny (lub, po prostu, domowników). Warto jednak pokrótce opisać, jak działa ta technologia – dla wielu osób jest ona bowiem świetnym przykładem czarnej magii. Choć skutki i korzyści płynące z montażu pompy ciepła są z pewnością magiczne, to sam sposób, w jaki funkcjonuje, jest niezwykle prosty. Najkrócej rzecz ujmując – energię, którą urządzenie to pobiera z otoczenia, zamienia na ciepło, które odczuwamy w domu. Lub zimno, o ile zdecydujemy się na model, który ma funkcję działania zupełnie jak klimatyzator – to oczywiście zależy jedynie od naszych potrzeb oraz wymagań. 

Jeśli chodzi o rodzaje pomp ciepła, to jest ich kilka. Najpopularniejsze jednak są pompy ciepła, które pobierają energię z powietrza. Istnieją jednak również takie, które korzystają z gruntu albo wody, jednak to w dużej mierze zależy od budowy naszej działki oraz jej charakterystyki geologicznej. Kiedy poprosimy o pomoc specjalistę, to ten z pewnością doradzi, jakiego rodzaju pompa ciepła będzie odpowiednia, biorąc pod uwagę rozmieszczenie wód podwodnych, strukturę działki oraz to, jakiego rodzaju gruntami dysponuje. Sprawa jest indywidualna i próżno szukać znaczących różnic w wydajności poszczególnych rodzajów pomp ciepła.

Pompy ciepła Trójmiasto niosą za sobą niezwykle obszerną listę zalet, wśród których najbardziej warte uwagi i cieszące się zainteresowaniem są z pewnością te dotyczące finansów. Rozwiązanie to jest tanie w codziennej eksploatacji, a koszty montażu mogą się bardzo szybko zwrócić. Jeśli wybierzemy odpowiedni model, to wytrzyma nawet pół wieku – to robi wrażenie! Nie trzeba wspominać również o tym, że decydując się na zamontowanie pompy ciepła (Trójmiasto lub gdziekolwiek indziej), znacznie pomagamy w regeneracji środowiska naturalnego, które przez ostatnie dziesiątki lat było traktowane podle przez ludzi. Czas to nieco odmienić i zapewnić dobrą przyszłość naszej planecie, a co za tym idzie, także naszym dzieciom i wnukom, którzy za wiele lat będą korzystać z jej dobrodziejstw. 

Strona korzysta
z plików Cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.