Infolinia 6666 4444 9
gwarancja-jakosci

Fakty i mity na temat paneli fotowoltaicznych [KOMPLETNA ANALIZA]

Jak wiadomo, panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Warto głębiej przyjrzeć się temu, dlaczego tak się dzieje. Z jakiego powodu to właśnie panele słoneczne stały się tak ważną częścią ekologicznego podejścia do budowy domu? I czym są panele fotowoltaiczne? Moduły PV sprawiają, że jesteśmy w stanie uzyskać energię elektryczną z promieniowania słonecznego. W budynku zostaje umieszczona specjalna instalacja, do której zostają przyłączone panele fotowoltaiczne.

Dzięki ich działaniu, mieszkańcy mogą korzystać z ciepłej wody czy oświetlenia. Im zjawisko jest popularniejsze, tym większą tajemnicą i ilością mitów porasta. Tak też jest w tym wypadku. Współcześnie dużo mówi się na temat paneli fotowoltaicznych, ale czy prawdziwie? Powstało wiele mitów, które zazwyczaj mocno mijają się z prawdą. W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości na temat paneli słonecznych.

Nasłonecznienie w Polsce nie jest wystarczające do działania paneli fotowoltaicznych

Jest to jeden z pierwszych mitów, który przychodzi do głowy, gdy myślimy o modułach PV. Systemy fotowoltaiczne świetnie radzą sobie także w państwach, w których nasłonecznienie jest dużo niższe, niż w Polsce. Przykładowo, średnie nasłonecznienie w Polsce to około 1060-1150 kWh/m kw. To mniej więcej tyle samo, ile wynosi nasłonecznienie w Niemczech, gdzie odnawialne źródła energii są wyjątkowo mocno popularne. Jeśli nadal się wahasz, przeanalizuj dokładnie dane dotyczące nasłonecznienia w Polsce i innych krajach. Jesteśmy zdania, że nasłonecznienie w Polsce jest w zupełności wystarczające do odpowiedniego działania paneli słonecznych.

panele-fotowoltaiczne-na-gruncie-w-wojewodztwie-pomorskim


Panele fotowoltaiczne nie wymagają pielęgnacji

Jest to oczywiście nieprawdą. Osadzające się na panelach cząstki brudu, piachu czy osadu deszczowego mogą skutecznie zmniejszyć wydajność naszej instalacji. Aby temu zapobiec możemy skorzystać z serwisu, który zgodnie z zaleceniami producenta dokładnie wyczyści nasze panele. Nie jest to jednak konieczne – mycie paneli nie jest mocno skomplikowane, jednak należy przestrzegać kilku zasad, aby ich nie uszkodzić. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni, że nie naruszymy paneli w trakcie pielęgnacji, bezpieczniej zlecić to zewnętrznej firmie.


Panele słoneczne są bardzo drogie

To często powielany mit, który sprawia, że wiele osób rezygnuje z tego ekologicznego rozwiązania. Należy zwrócić uwagę na fakt, że inwestycja w panele fotowoltaiczne jest jednorazowa i jest w stanie zwrócić się w trakcie kilku lat. Dodatkowo, w Polsce od pewnego czasu istnieje możliwość skorzystania z różnych dotacji. Każdy, kto zdecyduje się postawić na ekologię, przysługuje prawo do ubiegania się o dofinansowanie z programu “Mój Prąd”. Są to pieniądze, które możemy wykorzystać na montaż czy zakup instalacji. Zatem w dalszym rozrachunku nie tylko nie zrani mocnego portfela, a pozwoli też zaoszczędzić. W kolejnych latach działania paneli słonecznych zauważymy, jak maleją nam rachunki za prąd.


Instalacja fotowoltaiczna nie działa w nocy

PV-Kaszubska-1024x768

Tę informację musimy potwierdzić. Ze względu na charakterystykę działania i fakt, że panele fotowoltaiczne do wygenerowania prądu czy ogrzania wody potrzebują ciepła, nie jest możliwe, by działały także w nocy. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia.

Istnieją sposoby, dzięki którym będziemy mieli możliwość korzystania z wygenerowanej energii niezależnie od pory dnia. Aby tego dokonać należy zaopatrzyć się także w miejsce, w którym będziemy magazynować prąd. Są to między innymi akumulatory znajdujące się przy instalacji. Dzięki wykorzystaniu takiego rozwiązania możemy nawet całkowicie oduzależnić się od dostawców energii.


Budowa instalacji fotowoltaicznej wymaga przebudowy dachu

Po części jest to nieprawda. W budynkach stawianych niedawno zazwyczaj nie ma konieczności wzmacniania konstrukcji dachu. W takim wypadku jeśli jesteś inwestorem, który niedawno postawił dom, nie musisz się martwić. Tak czy inaczej, w każdej sytuacji należy dopytać fachowców. Zazwyczaj z ciężarem instalacji fotowoltaicznych mogą sobie nie poradzić dachy mające już paręnaście lat – wtedy niezbędne będzie wzmocnienie dachu. 

eco

Panele fotowoltaiczne – fakty i mity

Jak zatem widać, powyżej zażegnaliśmy kilka mitów, które od wielu lat dręczą zarówno kupujących, jak i sprzedawców paneli fotowoltaicznych.

Szkodliwa dla środowiska naturalnego jest nikła wiedza na ten temat – wychodzimy z założenia, że warto edukować w zakresie tego rodzaju ekologicznych rozwiązań. Wszystko dlatego, że dzięki temu więcej osób może zdecydować się na panele fotowoltaiczne, a co za tym idzie, wesprze środowisko naturalne, które w obecnych czasach jest w coraz gorszym stanie. A trzeba temu stanowi rzeczy wyjść na przekór i zdecydować się na to wspaniałe rozwiązanie, jakim jest instalacja fotowoltaiczna, w jak największej liczbie budynków. Instalację fotowoltaiczną można obecnie zamontować wszędzie, ponieważ na rynku dostępne są ogniwa fotowoltaiczne cechujące się ogromną różnorodnością i wachlarzem zastosowań. Mówimy tutaj zarówno o przydomowych instalacjach fotowoltaicznych, jak i takich, które będą śmiało służyć w siedzibach na przykład dużych, dobrze prosperujących przedsiębiorstw.

Fotowoltaika w Twoim domu – opłacalna inwestycja

Produkcja energii elektrycznej w taki sposób jest nie tylko nad wyraz efektywna, ale przede wszystkim bardzo, bardzo tania. Wydajność paneli fotowoltaicznych jest niewątpliwa, ale w parze z nią idzie również zadowolenie naszego portfela. Owszem, należy na początku zainwestować nieco pieniędzy w to rozwiązanie, natomiast po stosunkowo krótkim czasie instalacje fotowoltaiczne będą w stanie z nawiązką się zwrócić i gwarantować ogromne oszczędności w skali roku i niemal darmową energię elektryczną.

Montaż instalacji fotowoltaicznej jest zatem kwestią godną polecenia dla każdego, kto nie tylko ceni sobie stan środowiska naturalnego i chce o nie walczyć, ale również dla wszystkich, którzy są przerażeni stale rosnącymi rachunkami za prąd.

Nie można bowiem zaprzeczyć, że mówimy o ogromnym problemie, który trapi mieszkańców wielu miast. Warto wyjść mu na przekór i zdecydować się na montaż instalacji fotowoltaicznej – instalacje fotowoltaiczne zagwarantują Ci pełen komfort związany z brakiem konieczności przejmowania się wyżej wspomnianymi cenami rachunków z miejskiej sieci energetycznej. Możesz pozyskiwać energię elektryczną nie tylko wydajnie, ale i nad wyraz opłacalnie.

Montaż instalacji fotowoltaicznej – zainwestuj w sprawdzone panele fotowoltaiczne

Temat fotowoltaiki jest coraz bardziej popularny w dzisiejszej debacie publicznej, co powinno nas wszystkich cieszyć. Mamy bowiem do czynienia z technologią, która pozwala na zagwarantowanie ogromnego oddechu środowisku naturalnemu. Panele fotowoltaiczne działają w taki sposób, że pozyskują energię ze słońca i przekształcają ją w energię elektryczną. Nie musimy zatem martwić się jakimkolwiek wykorzystywaniem surowców pierwotnych, a jedynie być zdanymi na promieniowanie słoneczne, które przecież, w przeciwieństwie do niektórych paliw i surowców, nigdy się nie skończy. Zainstalowanie ogniw fotowoltaicznych na swojej posesji jest czymś, co jest obecnie niezwykle polecane, także i przez nas.

Wszystko dlatego, że rozwiązanie to niesie ze sobą mnóstwo korzyści, a przy okazji warto zdawać sobie sprawę na temat uniwersalności instalacji fotowoltaicznej. Niezależnie od wielkości oraz charakterystyki posesji, prawie każdy będzie mógł sobie pozwolić na zamontowanie nań wysokiej jakości paneli słonecznych oraz całej instalacji fotowoltaicznej. Warto przy tym zgłosić się po pomoc do specjalistów z ugruntowaną pozycją na rynku – firmy, która sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników fotowoltaiki.

cis-1024x768

Strona korzysta
z plików Cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.