Infolinia 6666 4444 9
gwarancja-jakosci

Jak zrobić ogrzewanie podłogowe?

Jak krok po kroku wygląda proces tworzenia ogrzewania podłogowego? Poniżej opisaliśmy w jaki sposób powstaje. Przed wybraniem wykonawcy zapoznaj się z listą czynności, które są niezbędne.

1.     Potrzebujemy prawidłowo przygotowanego projektu ogrzewania podłogowego.
2.     Wybierz odpowiedniego wykonawcę.
3.     Należy przyszykować podłożę pod ogrzewanie podłogowe.
4.     Następuje izolacja brzegowa i kontynuowanie prac związanych z przygotowaniem powierzchni.
5.     Montaż instalacji rozdzielczej.
6.     Rozmieszczenie elementów ogrzewania podłogowego.
7.     Podłączenie instalacji do rozdzielacza.
8.     Wylewka i uruchomienie po podłączeniu termostatów.

Sprawdź jak wygląda instalacja wodnego ogrzewania podłogowego w praktyce

Zaczynając prace związane z instalacją ogrzewania podłogowego trzeba pamiętać o odpowiednio przygotowanym projekcie. Przygotowanie takie planu powinno odbyć się na tyle wcześnie, aby było możliwe wprowadzenie ewentualnych zmian. Niezbędna jest świadomość rozmieszczenia instalacji w łazience oraz kuchni, są to elementy zazwyczaj użytkowe takie jak prysznic czy wanna. Istotne jest także ustalenie, w których pomieszczeniach chcemy zastosować to rozwiązanie, a także typ wykończenia na podłodze. Decydując się na tego typu rozwiązanie warto skorzystać z usług osoby, która jest dobrze zaznajomiona z tematem. Za tego typu projekty odpowiada projektant instalacji sanitarnych, jednocześnie docelowe układanie płytek podłogowych powinno się zlecić profesjonalnemu instalatorowi. To głównie od umiejętności tych osób zależy jak w codziennym użytkowaniu będzie się sprawdzać instalacja. Każdy planujący samodzielną realizację podłączenia instalacji powinien mieć na uwadze, że takie podejście może doprowadzić do opłakanych skutków. Praca na własną rękę może bezpośrednio doprowadzić do pęknięć i uszkodzeń elementów ogrzewania podłogowego.  W momencie realizacji planów trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża oraz wykonaniu instalacji brzegowej. Jeżeli zostało odpowiednio dostosowane do potrzeb to można  zacząć układanie warstwy ze styropianu lub wełny mineralnej.  Jest to decydujący moment, w którym musimy zdecydować, gdzie będzie zastosowanie ogrzewanie podłogowe. Na tym etapie prac przychodzi czas na najtrudniejszą część dla osób wykonujących instalacje ogrzewania samodzielnie.  Trzeba realizować wszystko zgodnie z planem i umieścić elementy ogrzewania w odpowiedni sposób. Jednym z końcowych etapów jest podłączenie całego systemu do rozdzielacza, podczas którego wystarczy go napełnić wodą, odpowietrzyć, a na końcu zbadać ciśnienie. Po wygrzaniu podłogówki można zacząć realizować wykończenie, które całkowicie pokryje się z naszymi oczekiwaniami oraz preferencjami. A także nie wolno zapomnieć o instalacji termostatów, które są odpowiedzialne za regulację temperatury w pomieszczeniu. Po zakończeniu wszystkich prac mamy zapewnioną gwarancję od wykonawcy, jest to bardzo istotne, ponieważ w razie ewentualnych problemów wykwalifikowane osoby pomogą nam w naprawie.

jak-polozyc-ogrzewanie-podlogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe podniesie komfort Twojego życia

Ogrzewanie podłogowe jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem wszystkich domowników, a jednocześnie nie powoduje wysokich kosztów związanych z eksploatacją.  Jednak jest to rozwiązanie znacznie trudniejsze do montażu, niż przykładowo tradycyjne grzejniki. Stosując to rozwiązanie w swoim domu już w krótkim czasie można zauważyć ile niesie to za sobą korzyści. Głównym z nich jest odpowiednia temperatura powietrza we wnętrzach. Mamy możliwość do dopasowania temperatury pod indywidualne potrzeby, dzięki termostatom.

Strona korzysta
z plików Cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.