Infolinia 6666 4444 9
gwarancja-jakosci

Jak zaoszczędzić pieniądze na opłatach?

Wiele kwestii nieustannie się zmienia. Liczne branże stale się rozwijają, oferując coraz to nowe rozwiązania, zastępujące te, które okazały się mało wydajne lub szkodliwe dla środowiska. Trudno sobie wyobrazić na przykład nowoczesne budownictwo bez technologii takich jak fotowoltaika. Trójmiasto pełne jest budynków zaopatrzonych w tego rodzaju instalacje. Podobnie sprawa wygląda z pompami ciepła. Wszystkie te technologie przyczyniają się do tego, że środowisko naturalne nie cierpi tak, jak cierpiało dotychczas, a ich rozsądne użytkowanie zapewnia ogromne oszczędności w skali roku. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak oszczędzić pieniądze na opłatach, mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość – jeszcze nigdy nie było to tak proste i dostępne na wyciągnięcie ręki. 

Fotowoltaika Gdynia – krok w stronę oszczędności

Warto wytłumaczyć, jakie dokładnie technologie wpłyną na znaczne oszczędności. Oczywiście sprawa wygląda najlepiej w przypadku budowy nowego domu – wtedy można zamontować tego rodzaju sprzęty od razu, nie siląc się na przesadne remonty, ale warto wiedzieć, że zarówno fotowoltaika, jak i pompy ciepła Gdańsk są możliwe do zaimplementowania także w nieco starszych budynkach. Wszystko zależy od ich charakterystyki oraz struktury geologicznej działki. 

Na pierwszy ogień niech pójdzie fotowoltaika. Zasada tej technologii jest niezwykle prosta – specjalne panele pochłaniają światło płynące ze słońca, aby sprawnie i wydajnie wytwarzać energię, którą śmiało możemy użytkować podczas codziennych czynności. Jej nadmiar możemy zmagazynować na nieco zimniejsze, ciemniejsze dni, albo po prostu sprzedać instytucjom, które się tym zajmują. Warto wiedzieć, że mamy do dyspozycji kilka sposobów montażu instalacji fotowoltaicznych. Jest między innymi możliwość zamontowania paneli na dachu budynku – jest to chyba najbardziej popularna opcja, jakiej poddawana jest fotowoltaika. Gdynia, Gdańsk, Wrocław… wszędzie można zobaczyć budynki z tego rodzaju panelami na dachu. Pewną alternatywą jest jednak montaż na gruncie, na przykład obok domu. Warto wiedzieć, że ten sposób wiąże się z dodatkowymi opłatami, ponieważ do kosztów instalacji dochodzi również kwota, jaką musimy przeznaczyć na budowę specjalnego stelażu; czegoś na kształt fundamentów, na których stoją gruntowe instalacje fotowoltaiczne. Pomorskie jest pełne użytkowników, którzy się na to zdecydowali.

Pompy ciepła – pomorskie 

Innym rozwiązaniem, na jakie zdecydowanie warto się skusić podczas budowy energooszczędnego domu, jest z pewnością instalacja pompy ciepła. Gdańsk czy Gdynia – niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy, będzie to świetne rozwiązanie na oszczędność pieniędzy oraz znaczne wsparcie środowiska naturalnego.

Pompy ciepła działają na bardzo podobnej zasadzie, co fotowoltaika Gdynia. Pobierają ciepło z gruntu, powietrza lub wody. Dzięki temu możemy mieć gwarancję niezwykle taniego ogrzewania domu przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Koszty takiego ogrzewania są niezwykle małe, a cena montażu pompy ciepła Trójmiasto zwróci się bardzo szybko – prawdopodobnie po około pięciu latach. Od tamtej pory będzie zapewniać oszczędności rzędu nawet kilkuset złotych rocznie, w zależności od powierzchni budynku oraz intensywności użytkowania tej technologii. 

Warto się zdecydować na oba te rozwiązania, ponieważ zapewniają, poza oszczędnościami i wsparciem środowiska, również niezależność względem stale rosnących opłat oraz rachunków za energię. W tym przypadku wszystko wytwarzamy oraz konsumujemy sami, jesteśmy w pełni niezależni. 

Strona korzysta
z plików Cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.