Infolinia 6666 4444 9
gwarancja-jakosci

Jak wykorzystać odnawialne źródła energii?

Według optymistycznych (ale zupełnie prawdopodobnych) przewidywać, już za kilkadziesiąt lat znaczna większość produkowanej na świecie energii będzie pochodzić z tak zwanych OZE. Skrót ten tłumaczy się jako, po prostu, odnawialne źródła energii. Zanim jednak świat ogarnie już w pełni ekologiczna rewolucja, niezwykle ważne jest uświadamianie na ten temat. W związku z tym zapraszamy na kilka informacji na temat tego, w jaki sposób można pozyskać tak zwaną zieloną energię, aby w niedalekiej przyszłości na niemal każdej działce znajdowały się domy pasywne. Trójmiasto, Kraków, Szczecin… wszędzie gdzie nie spojrzeć, powstaje coraz więcej osiedli złożonych niemal wyłącznie z posiadłości, które dysponują technologią pozwalającą na korzystanie z energii odnawialnej.

Fotowoltaika Gdańsk

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że jednym z najbardziej popularnych i powszechnie dostępnych rozwiązań jest montaż paneli fotowoltaicznych. Na jakiej zasadzie działają? Cały proces odbywa się tak samo, jak w przypadku innych technologii tego rodzaju – panele pobierają energię ze słońca, którą następnie możemy ze spokojem używać podczas codziennego funkcjonowania. W ten sposób fotowoltaika pomorskie zapewnia nam niemal całkowitą niezależność od surowców pierwotnych. Jest to niezwykle istotne dla środowiska naturalnego – warto bowiem nieustannie przypominać, że jego kondycja jest obecnie w opłakanym stanie. Naprzeciw konieczności troski o naszą planetę wychodzi na szczęście nowoczesne budownictwo, które oferuje coraz nowsze standardy i technologie pod względem ekologii, znacznie redukując negatywne skutki ludzkich działań. 

Panele fotowoltaiczne możemy zamontować zarówno na dachu – jest to najbardziej powszechna opcja – jak i na gruncie, o ile ten nie wykazuje jakichkolwiek przeciwwskazań, to znaczy nie składa się jedynie z piasku lub żwiru.

Pompy ciepła pomorskie

Oprócz fotowoltaiki warto zwrócić uwagę także na szereg innych rozwiązań, które nie tylko zapewniają duże oszczędności, ale w znacznym stopniu przyczyniają się do ochrony środowiska. Wśród nich są na przykład kolektory, rekuperatory, a także niezwykle ostatnio popularne pompy ciepła. Trójmiasto obfituje w to rozwiązanie, nieustannie wypierając ogrzewanie budynków węglem czy innego rodzaju surowcami nieodnawialnymi. 

Pompa ciepła działa na bardzo podobnej zasadzie, co panele fotowoltaiczne, przy czym mają nieco większe możliwości pod względem montażu. Pompy ciepła Gdańsk można zainstalować w taki sposób, aby pobierały energię z powietrza, gruntu lub wody, w zależności od specyfiki naszej działki oraz jej budowy geofizycznej. Dlatego jest to rozwiązanie ze wszech miar uniwersalne, które będzie odpowiednie dla znacznej większości gospodarstw domowych.

Oczywiście zarówno w przypadku fotowoltaiki, jak i pomp ciepła, mamy do czynienia ze stosunkowo dużymi kosztami montażu. Na szczęście jednak w obu przypadkach możemy mieć pewność, że bardzo szybko się one zwrócą – mowa o kilku latach, ale nie można dokładnie wyliczyć tego okresu, bowiem wszystko zależy od powierzchni domu oraz intensywności korzystania z energii odnawialnej. Po tym czasie na naszym koncie w skali roku może lądować nawet kilkaset złotych oszczędności, co podsumowując klaruje się jako niezwykle sensowna, opłacalna inwestycja. Dlatego zdecydowanie warto zaopatrzyć się w fotowoltaikę, pompy ciepła, kolektory czy rekuperatory – każde z tych urządzeń jest ze wszech miar ekologiczne, a przy okazji niezwykle ekonomiczne. Ponadto, kiedy decydujemy się na montaż którejkolwiek z tych technologii, możemy być pewni, że wartość domu wzrośnie, co może być korzystne podczas ewentualnej późniejszej sprzedaży posesji. 

Strona korzysta
z plików Cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.