Infolinia 6666 4444 9
gwarancja-jakosci

Fotowoltaika – dotacje

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wszelkie energooszczędne rozwiązania są obecnie w cenie. Wiąże się to z coraz bardziej pogarszającym się stanem środowiska naturalnego. Nowoczesne technologie na szczęście wychodzą naprzeciw tej kwestii i w dużej mierze przyczyniają się do stopniowej poprawy kondycji naszej planety. Dlatego warto zdecydować się na zamontowanie instalacji fotowoltaicznej w domu. 

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że początkowe koszty montażu mogą wydawać się naprawdę absurdalnie wysokie. Owszem, sięgają one nawet kilkunastu tysięcy złotych, lub nawet kilkudziesięciu, w zależności od zapotrzebowania na energię danego budynku oraz jego powierzchni. Warto jednak mieć na uwadze, że kwota ta może bardzo szybko się zwrócić – już nawet po kilku latach możliwe jest wyjście na zero, a następnie odkładanie nawet kilkuset złotych w skali roku. Brzmi kusząco, prawda?

Fotowoltaika Trójmiasto – dotacje

Skoro już mowa o kwestiach finansowych, należy wspomnieć także o dotacjach, które można otrzymać na zamontowanie paneli fotowoltaicznych. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dajmy na to, jest autorem jednego z najbardziej wartych uwagi programów dofinansowań dla energooszczędnych rozwiązań. Jego celem jest znaczne zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz powstawanie coraz większej liczby domów pasywnych. 

Oczywiście beneficjentami mogą być osoby fizyczne, co tylko skłania do tego, by zdecydować się na fotowoltaikę. Jeszcze bardziej kusząca wydaje się opcja otrzymania nawet czterdziestu do pięćdziesięciu procent kosztów montażu. Trzeba przyznać, że mówimy o niezwykle przyzwoitej sumie, która może znacznie wesprzeć budżet poświęcony na zamontowanie energooszczędnych rozwiązań w domu. 

Fotowoltaika Gdańsk – inne sprawy finansowe

Fotowoltaika pomorskie jest o tyle korzystną opcją jeśli chodzi o tego typu rozwiązania ze względu na fakt, że już od 2019 roku istnieje możliwość odliczenia kosztów tej instalacji od podatku. Nie jest to jednak jedyna miła wiadomość dla wszystkich, którzy chcą się na to zdecydować. Poza możliwymi dotacjami oraz sprawami podatkowymi, należy mieć pełną świadomość, że po zamontowaniu paneli na dachu naszego domu, jego wartość drastycznie wzrasta. Oczywiście nie zachęcamy do sprzedaży nowej posiadłości, do której dopiero się wprowadziłeś, ale w dalszej przyszłości, kiedy przyjdzie pora na tę transakcję, można liczyć na dodatkowe tysiące złotych właśnie ze względu na obecność w tym miejscu fotowoltaiki. 

Podsumowując, zainstalowanie fotowoltaiki wiąże się z niezwykle obszerną listą korzyści, wśród których najbardziej znacząca jest chyba możliwość otrzymania naprawdę solidnych dotacji, a także możliwość oszczędności już po kilku latach (po otrzymaniu dofinansowania proces będzie rzecz jasna o wiele, wiele krótszy). Co więcej, fotowoltaika Gdynia zapewnia świadomość, że decydując się na jej instalację, przykładamy się do dbania o środowisko naturalne, którego stan z roku na rok jest coraz gorszy. Energooszczędne rozwiązania są jak najbardziej w cenie i warto się na nie decydować. 

Strona korzysta
z plików Cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.