Infolinia 6666 4444 9
gwarancja-jakosci

Fotowoltaika dla rolnika – co musisz wiedzieć?

W obecnych czasach niewiele jest technologii tak powszechnych i tak rozchwytywanych na rynku, jak instalacje fotowoltaiczne.

Dzieje się tak nie bez powodu, ponieważ fotowoltaika zapewnia wiele korzyści w praktycznie każdym miejscu w Polsce – niezależnie od tego, czy chodzi o budownictwo jednorodzinne, spółdzielnie mieszkaniowe czy też duże przedsiębiorstwa działające w różnych obszarach gospodarki, instalacja fotowoltaiczna to zawsze bardzo dobry pomysł i bardzo opłacalna inwestycja. Warto zdawać sobie także sprawę z tego, jak bardzo opłacalna jest również fotowoltaika dla rolnika – co trzeba wiedzieć, decydując się na tę technologię w swoim gospodarstwie?

A przede wszystkim, jakie wiążą się z tym korzyści? Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma istotnymi faktami na ten temat.

panele-fotowoltaiczne-na-gruncie-w-wojewodztwie-pomorskim

Instalacje fotowoltaiczne bez podatku rolnego

Warto przede wszystkim wyjaśnić, czym tak naprawdę jest fotowoltaika i w jaki sposób działają panele fotowoltaiczne.

Otóż, mamy do czynienia ze sposobem na to, by pozyskiwać energię elektryczną ze słońca – oznacza to, że nie musimy wykorzystywać surowców pierwotnych, których zapasy nieustannie się kurczą, a także że nie musimy być zależni od miejskiej sieci.

Gwarantuje nam to niezależność energetyczną od sieci energetycznej, wytwarzanie niemal darmowej energii elektrycznej oraz mnóstwo innych korzyści. Wielu rolników zastanawia się, czy warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną w gospodarstwach rolnych – odpowiedź jest bardzo prosta: odnawialne źródła energii zawsze są korzystne, niezależnie od miejsca, w którym technologie pozwalające na ich wykorzystywanie są instalowane. Na terenie gospodarstwa rolnego instalacja fotowoltaiczna sprawdzi się równie dobrze, jak w każdym innym przedsiębiorstwie.

es

Instalacja fotowoltaiczna – pozyskuj tanią energię elektryczną

Warto mieć świadomość, że montaż instalacji fotowoltaicznej powinien być mimo wszystko bardzo dokładnie przemyślany. Jej wielkość oraz sposób montażu zależy bowiem od potrzeb rolnika oraz charakterystyki gospodarstwa – warto wziąć pod uwagę kwestię nakładów inwestycyjnych udokumentowanych rachunkami, a także tego, jaka jest łączna powierzchnia użytków rolnych.

Warto zrobić także spis nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa. Na podstawie tych i innych czynników można zdecydować o wielkości oraz mocy całej instalacji tak, aby nie przepłacać za jej zakup i montaż, ale żeby cieszyć się doskonałym źródłem niewyobrażalnie taniej energii elektrycznej. Kwestia kosztów jest godna poruszenia, ponieważ powinniśmy zdawać sobie sprawę, że o ile sam zakup może być kosztowny, o tyle bardzo szybko może on się zwrócić, po paru latach gwarantując wymierne korzyści, w szczególności w prężnie działających gospodarstwach rolnych.

Co więcej, o dofinansowanie na zakup i montaż fotowoltaiki można się starać poprzez liczne programy rządowe (w zależności od kosztów kwalifikowanych), jak również odliczyć sobie kwestię paneli fotowoltaicznych od podatku. Jak zatem widać, mamy do czynienia z inwestycją opłacalną na wielu polach – po zakończeniu inwestycji przez wiele lat będziemy mogli cieszyć się sprawnie działającą instalacją.

Fotowoltaika dla rolnika – pozostałe korzyści, jakie daje instalacja fotowoltaiczna

Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że moduły fotowoltaiczne to technologia nad wyraz wytrzymała zarówno na regularną, nawet najbardziej intensywną eksploatację, jak również na wszelkie czynniki mechaniczne, które pozornie mogłyby zaszkodzić całej instalacji.

Każde gospodarstwo rolne z pewnością zyska, decydując się na zakup oraz montaż paneli fotowoltaicznych – tym bardziej, że mamy do czynienia z rozwiązaniem w pełni neutralnym dla środowiska, a więc możemy czerpać satysfakcję z tego, że nie wywieramy na nie negatywnego wpływu.

Warto mieć bowiem świadomość, że kondycja naszej planety jest opłakana i z roku na rok się pogarsza – należy temu przeciwdziałać, a montaż fotowoltaiki jest bardzo ważnym, a przy okazji niezwykle korzystnym finansowo krokiem w tym kierunku.

Strona korzysta
z plików Cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.