Infolinia 6666 4444 9
gwarancja-jakosci

Energooszczędne rozwiązania dla domu

Dlaczego energooszczędność jest ostatnio tak popularna? Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na domy pasywne? Trójmiasto, Warszawa, Wrocław… w całej Polsce można natknąć się na nowoczesne budynki, które dysponują szerokim wachlarzem nowatorskich rozwiązań, które przyczyniają się do znacznych oszczędności domowników oraz gwarantują pewnego rodzaju wytchnienie środowisku naturalnemu. Warto bowiem pamiętać, że kondycja naszej planety jest z roku na rok coraz gorsza. Wynika to między innymi z tego, że nieustannie pozbawiamy ją pewnych zasobów, które są nieodnawialne, jak na przykład węgla. Na szczęście nowoczesna architektura oferuje szereg rozwiązań, które korzystają z energii całkowicie wtórnej, a więc takiej, która nigdy się nie skończy, a której użycie nie wiąże się z jakimikolwiek szkodami dla środowiska. 

Fotowoltaika Trójmiasto

Wśród różnorakich rozwiązań, o których wspomnieliśmy, największy prym wiedzie z całą pewnością fotowoltaika. Pomorskie, dajmy na to, jest województwem, które rozwija się w tak szybkim tempie, że obecnie trudno sobie wyobrazić nowo powstające budynki bez charakterystycznych paneli. Dlaczego jest to technologia, która obecnie święci największe triumfy w zakresie popularności? Oczywiście można wskazać na niezwykle obszerny i skuteczny marketing, jaki stosują różnorakie firmy zajmujące się montażem tych instalacji, ale faktem jest, że z fotowoltaiki wynika wiele korzyści.

Przede wszystkim główny motywem, dla którego coraz więcej osób decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych w swoim domu, jest fakt, że zapewniają one ogromne oszczędności. Oczywiście początkowy koszt montażu może wydawać się przesadnie duży, ale warto tutaj przez chwilę rozważyć tę kwestię – wedle względnie optymistycznych obliczeń już w ciągu paru lat kwota ta może zwrócić się z nawiązką, a technologia może od tej pory zapewniać kilkaset złotych oszczędności w skali roku. Ponadto, obecność fotowoltaiki na terenie naszej posesji znacznie zwiększa jej wartość, co będzie znacznym plusem podczas ewentualnej sprzedaży domu za jakiś czas. Co więcej, skoro już o kwestiach finansowych mowa, to od 2019 roku można śmiało odliczyć koszty instalacji fotowoltaicznej od podatku. Korzyści są tutaj zatem na każdym kroku!

Pompy ciepła Trójmiasto

Fotowoltaika Gdańsk nie jest jednak jedynym rozwiązaniem, o którym zdecydowanie warto wspomnieć, mówiąc o energooszczędnych, ekologicznych technologiach wartych zaimplementowania w nowo powstającym budynku. Kolejną istotną kwestią są bowiem pompy ciepła. Zapewniają one ogrzewanie domu bez użycia energii pierwotnej i działają na zasadzie bardzo podobnej do paneli fotowoltaicznych – pobierają ciepło z gruntu, powietrza lub wody, w zależności od sytuacji geofizycznej działki i rozmieszczenia wód gruntowych oraz ukształtowania terenu. Opcji jest w tym zakresie mnóstwo, ale nie to jest istotne, tylko fakt, że rozwiązanie to przynosi nie tylko korzyści wynikające z komfortowego codziennego funkcjonowania, ale również w zakresie finansowym. Koszty instalacji pompy ciepła Trójmiasto mogą zwrócić się już w ciągu kilku lat, a następnie zapewniać kilkaset złotych rocznie oszczędności. 

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na montaż fotowoltaiki, czy pompy ciepła, powinieneś skorzystać z usług zaufanych specjalistów. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko zostanie zrealizowane na najwyższym poziomie, a ty będziesz mógł cieszyć się ekologicznym, energooszczędnym domem, który w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy kondycji środowiska naturalnego. Musisz bowiem pamiętać, że jest to w obecnych czasach jedno z najważniejszych wyzwań stawianych nowoczesnemu budownictwu. 

Strona korzysta
z plików Cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.