Infolinia 6666 4444 9
gwarancja-jakosci

Carport fotowoltaiczny – nowoczesna wiata na Twoje auto

Oryginalnym i interesującym sposobem na wykorzystanie paneli fotowoltaicznych jest tzw. carport, czyli wiata fotowoltaiczna. Takie punkty mogą znajdować się zarówno w miejscach publicznych, jak i koło domu (w celach wyłącznie prywatnych). Czym dokładnie jest carport i na czym polega jego działanie? Wyjaśniamy.

Co to jest carport fotowoltaiczny?

Carport fotowoltaiczny stanowi rodzaj zadaszenia, na szczycie którego zamontowane zostały panele fotowoltaiczne. Produkują one prąd z energii słonecznej, który może zostać następnie wykorzystany do zasilenia samochodu elektrycznego i hybrydowego bądź innych urządzeń elektrycznych w budynku.

Konstrukcja takiej wiaty wykonana jest niezwykle szczelnie, dlatego stojące pod nią pojazdy są skutecznie chronione przed opadami atmosferycznymi. Carport fotowoltaiczny gwarantuje więc nie tylko korzyści finansowe i ekologię, ale również oszczędność miejsca. Wiaty i tak muszą powstać – dlaczego nie wykorzystać ich dodatkowo do praktycznych celów?

pexels-kelly-lacy-2800832-1024x284

Dla kogo carport fotowoltaiczny?

Carport fotowoltaiczny to rozwiązanie korzystne zarówno dla osób indywidualnych, jak i przedsiębiorców, którzy garażują swoje pojazdy i chcą czerpać dodatkowe korzyści w postaci darmowej energii elektrycznej. Carport z powodzeniem można przeobrazić w domową stację ładowania, jak również wykorzystać wiaty do tworzenia bardziej obszernych, publicznych parkingów. Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach ekologia zaczyna być czynnikiem kluczowym w wyborze pojazdu. Warto więc zapewnić takim samochodom możliwość ładowania w różnych miejscach.

To jednak nie wszystko – carport zamontowany na garażu prywatnym potrafi osiągnąć moc nawet do 7 kWp, co pozwala na zaspokojenia potrzeb całego gospodarstwa domowego, nie tylko na zasilanie samochodu.

Możliwość rozbudowania wiaty

Dużą zaletą carportu fotowoltaicznego jest jego charakterystyczna konstrukcja. Umożliwia ona szybki montaż i demontaż, jednocześnie dając szansę na sprawne i bezproblemowe rozbudowanie o kolejne panele fotowoltaiczne czy kolejne miejsce na pojazd – w zależności od potrzeb.

Wszystkie pojazdy są zasilane darmową energią elektryczną oraz chronione przed zniszczeniem, kradzieżą, działaniem czynników atmosferycznych. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość dofinansowania do budowy carportu fotowoltaicznego. Największą popularnością cieszą się programy: “Mój Prąd” oraz “Czyste Powietrze”.

Strona korzysta
z plików Cookies.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.